Cascara - Kostaryka Tarrazu - 250g

Czas dostawy: 7 dni
45.00

Co to jest cascara?

Cascara to skórka owocu kawy, która dzięki kulturze Specialty przestała być uznawana za odpad i stała się surowcem służącym do przygotowania nowego napoju coraz częściej spotykanego w kawiarnianych menu.

Podobnie jak ziarna kawy oferuje różnorodność kompleksowych profili smakowych, lecz w samym smaku bardziej przypomina herbaty owocowe.

Zawiera niewielką ilość kofeiny.


Sposób przygotowania:

Cascara jest bardzo łatwa do przygotowania. Weź 5 g cascary na każde 100 g wody i zalej wrzątkiem. Poczekaj 5-8 minut, do zaparzenia. Przefiltruj przez sitko lub filtr papierowy do innego naczynia. Do zaparzania można użyć french pressa, aeropressa, dzbanka lub po prostu kubka. Warto eksperymentować z proporcjami cascary i wody oraz temperaturą w celu uzyskania satysfakcjonującego nas naparu.

Cascarę można przygotować również jako cold brew, zalać zimną wodą i wstawić do lodówki na kilka lub kilkanaście godzin. Można także zrobić bardzo skoncentrowany napar i rozcieńczać go wodą sodową. Cytryna, pomarańcza czy mięta to bardzo dobre dodatki do zimnej cascary.Opis sensoryczny: słodka, suszone owoce, delikatna kwasowość.

Kraj pochodzenia: Kostaryka
Region: Tarrazu
Metoda obróbki:
washed

Udostępnij